Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

„Stara dama“ pala u finišu – Zvezda u sudijskoj nadoknadi do tri boda protiv Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Crvene zvezde na gostovanju u Beogradu u 35. kolu Super lige Srbije rezultatom 2:1.

Vojvodina je u prvom delu igre nastupila bledo, već u devetom minutu primila gol, a strelac je bio Osman Bukari.

Znatno bolju igru pružili su fudbaleri Voše u drugom poluvremenu. Baraj je nakon ulaska sa klupe bio strelac u 57. minutu, kada se ujedno i povredio i morao da napusti igru.

U drugom poluvremenu šanse su imale obe ekipe, međutim, Carević je bio na visini zadatka, dok sa druge strane, napad Vojvodine nije uspeo da realizuje nekoliko prilika. Nikola Čumić bio je opasan po gol crveno-belih, kao i Nemanja Nikolić, koji je ponovo nastupio ispod nivoa.

Poslednji udarac na meču, ujedno i odlučujući, uputio je Kings Kangva, koji je savladao Carevića šutem kroz gužvu u šesnaestercu u 94. minutu meča.

Crvena zvezda osvojila je tako svoj 95. bod, dok Vojvodina ostaje sa osvojenim 61 bodom na petom mestu tabele. Partizan ima 64, a TSC 68 sa tim da večeras igra svoj meč protiv Voždovca.

Naredni duel koji očekuje „Staru damu“ je polufinale kupa na stadionu „Karađorđe“, koje se igra ove srede, 17. maja, u 18.30 časova.

Navijačke grupe u Novom Sadu: Svi znaju za Firmu i Koridu, a koje novosadske klubove podržavaju „Kojoti“ i „Aveti“?