Нови Сад Фудбал

„Стара дама“ пала у финишу – Звезда у судијској надокнади до три бода против Војводине

Фудбалери Војводине поражени су од Црвене звезде на гостовању у Београду у 35. колу Супер лиге Србије резултатом 2:1.

Војводина је у првом делу игре наступила бледо, већ у деветом минуту примила гол, а стрелац је био Осман Букари.

Знатно бољу игру пружили су фудбалери Воше у другом полувремену. Барај је након уласка са клупе био стрелац у 57. минуту, када се уједно и повредио и морао да напусти игру.

У другом полувремену шансе су имале обе екипе, међутим, Царевић је био на висини задатка, док са друге стране, напад Војводине није успео да реализује неколико прилика. Никола Чумић био је опасан по гол црвено-белих, као и Немања Николић, који је поново наступио испод нивоа.

Последњи ударац на мечу, уједно и одлучујући, упутио је Кингс Кангва, који је савладао Царевића шутем кроз гужву у шеснаестерцу у 94. минуту меча.

Црвена звезда освојила је тако свој 95. бод, док Војводина остаје са освојеним 61 бодом на петом месту табеле. Партизан има 64, а ТСЦ 68 са тим да вечерас игра свој меч против Вождовца.

Наредни дуел који очекује „Стару даму“ је полуфинале купа на стадиону „Карађорђе“, које се игра ове среде, 17. маја, у 18.30 часова.

Navijačke grupe u Novom Sadu: Svi znaju za Firmu i Koridu, a koje novosadske klubove podržavaju „Kojoti“ i „Aveti“?