Оваква идеја, ма колико звучала бесмислено, отворила је потпуно нове хоризонте многим авио-компанијама које се боре са опстанком.
Од самог почетка пандемије многе авио-компаније су „паркирале“ своје авионе, и како не би потпуно пропале, морале су да пронађу алтернативне начине финансирања.
Један од таквих нових прихода је и лет авионом који не води нигде.
„Летови који не иду нигде“ је акција коју све више авио-компанија уводи у своју свакодневну праксу.
Ради се о организовању летова који почињу и завршавају се на истом аеродрому. Пре пандемије идеја о авио-превозницима који рекламирају летове у којима путници слећу на исто место са ког су полетели била би готово незамислива.
У Јапану, Сингапуру и Аустралији једночасовни или двочасовни летови са повратком на почетни аеродром постали су врло популарни међу људима жељних авио-путовања, где се путници практично само „провозају“ авионом.
У Украјини је, на пример, све више компанија које се баве организацијом обиласка Черенобиља авионом, где се у ниском лету може обићи цео терен некадашње нуклеарне катастрофе.
Све више оваквих летова се очекује у блиској будућности, и сваки од њих ће трајати максимално до три сата.
На тај начин биће омогућено туристима да посете неке дестинације, макар из авиона, а авио-компаније ће имати обезбеђену егзистенцију, на неки начин.
Ови летови су понудили су јединствене прилике путницима који су пропустили искуство летења и узбуђења путовања, што омогућава да компанија остане у послу, одржавајући авионе активним и истовремено промовишући национални туризам.
Преузмите андроид апликацију.