Srbija samo do boda u Irskoj

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno u petom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Utakmica sa Irskom završena je rezultatom 1:1.

Duel sa Irskom obeležile su brojne propuštene prilike naših fudbalera.

Naš nacionalni tim sada se nalazi na drugom mestu Grupe A, sa dva boda manje od prvoplasiranog Portugala.

Portugal je ranije u toku dana savladao Azerbejdžan rezultatom 3:0.

Naredni meč srpski fudbaleri igraju 9. oktobra, a protivnik će im biti reprezentacija Luksemburga.

Srbija je bolje otvorila utakmicu i već u 20. minutu povela 1:0 golom Sergeja Milinković-Savića, kojem je asistirao Dušan Tadić.

Ostatak meča „Orlovi“ su imali veći posed lopte, u drugom poluvremenu i još velikih šansi, ali više golova nije bilo.

Naša reprezentacija je bila vidno kvalitetnija, ali greškama u veznom redu i odbrani su Ircima poklonjene prilike, a to je kulminiralo auto-golom Milenkovića u 86. minutu.

Tako je postavljen i konačan rezultat – 1:1.