Србија само до бода у Ирској

Репрезентација Србије одиграла је нерешено у петом мечу квалификација за Светско првенство у Катару. Утакмица са Ирском завршена је резултатом 1:1.

Дуел са Ирском обележиле су бројне пропуштене прилике наших фудбалера.

Наш национални тим сада се налази на другом месту Групе А, са два бода мање од првопласираног Португала.

Португал је раније у току дана савладао Азербејџан резултатом 3:0.

Наредни меч српски фудбалери играју 9. октобра, а противник ће им бити репрезентација Луксембурга.

Србија је боље отворила утакмицу и већ у 20. минуту повела 1:0 голом Сергеја Милинковић-Савића, којем је асистирао Душан Тадић.

Остатак меча „Орлови“ су имали већи посед лопте, у другом полувремену и још великих шанси, али више голова није било.

Наша репрезентација је била видно квалитетнија, али грешкама у везном реду и одбрани су Ирцима поклоњене прилике, а то је кулминирало ауто-голом Миленковића у 86. минуту.

Тако је постављен и коначан резултат – 1:1.