Ostali sportovi

Srbija bez muke protiv Kazahstana, u subotu odlučujući meč protiv SAD

Odbojkašice Srbije zabeležile su četvrtu pobedu na Svetskom prvenstvu pošto su u Lođu ubedljivo savladale reprezentaciju Kazahstana rezultatom 3:0 (25:13, 25:17, 25:10).

Srpkinje su imale vođstvo tokom celog meča i bez velike muke pobedile poslednju ekipu na tabeli Grupe C, pa je Srbija ovom pobedom izbila na prvo mesto sa utakmicom više ostalih ekipa.

U ostalim mečevima grupe selekcija SAD će igrati protiv Nemačke, dok se Kanada sastaje sa Bugarskom.

Na početku utakmice reprezentativke Srbije su dobrim servisima poremetile prijem Kazahstanki i napravile veliku prednost koju su održavale do kraja tog seta.

Drugi set je na samom početku delovao rezultatski povoljno po tim Kazahstana, čak su u jednom momentu imale prednost od dva poena, da bi Srbija pojačala ritam i odličnim servisima prestigla protivnika i u potpunosti nadigrala rivala.

Početak trećeg seta obeležio je silovit nastup srpskih odbojkašica, koje su napravile zalihu od nedostižnih pet poena i do kraja meča povećavale prednost.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Maja Aleksić sa 13 poena, dok su Mina Popović i Brankica Mihajlović dodale po 12.

U ekipi Kazahstana najefikasnija je bila Tatjana Nikitina sa 13 poena.

Poslednji meč u okviru Grupe C Srbija igra u subotu protiv selekcije SAD (19.00), što će ujedno biti i borba za prvo mesto u grupi pred početak naredne faze takmičenja.