Србија без муке против Казахстана, у суботу одлучујући меч против САД

Одбојкашице Србије забележиле су четврту победу на Светском првенству пошто су у Лођу убедљиво савладале репрезентацију Казахстана резултатом 3:0 (25:13, 25:17, 25:10).

Српкиње су имале вођство током целог меча и без велике муке победиле последњу екипу на табели Групе Ц, па је Србија овом победом избила на прво место са утакмицом више осталих екипа.

У осталим мечевима групе селекција САД ће играти против Немачке, док се Канада састаје са Бугарском.

На почетку утакмице репрезентативке Србије су добрим сервисима пореметиле пријем Казахстанки и направиле велику предност коју су одржавале до краја тог сета.

Други сет је на самом почетку деловао резултатски повољно по тим Казахстана, чак су у једном моменту имале предност од два поена, да би Србија појачала ритам и одличним сервисима престигла противника и у потпуности надиграла ривала.

Почетак трећег сета обележио је силовит наступ српских одбојкашица, које су направиле залиху од недостижних пет поена и до краја меча повећавале предност.

Најефикаснија у репрезентацији Србије била је Маја Алексић са 13 поена, док су Мина Поповић и Бранкица Михајловић додале по 12.

У екипи Казахстана најефикаснија је била Татјана Никитина са 13 поена.

Последњи меч у оквиру Групе Ц Србија игра у суботу против селекције САД (19.00), што ће уједно бити и борба за прво место у групи пред почетак наредне фазе такмичења.