Шпански фудбалери седам пута погодили мрежу Кејлора Наваса

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је данас селекцију Костарике са 7:0 (3:0), на стадиону „Ел Тумама“ у Дохи, у мечу првог кола групе Е на Светском првенству у Катару.

Голове са Шпанију постигли су Дани Олмо у 11. минуту, Марко Асенсио у 21. минуту, Феран Торес у 31. и 54. минуту, Пабло Гавир Гави у 74. минуту, Карлос Солер у 90. минуту и Алваро Мората у 92. минуту.

Шпански фудбалери су од почетка наметнули ритам који им је одговарао. Из једне од бројних акција дошао је и гол Дани Олма у 11. минуту. Марко Асенсио је у 21. минуту постигао гол на асистенцију Жорди Албе и тиме дуплирао предност шпанске селекције. Костарика није успевала да пређе половину и креира свој напад, што су Шпанци користили и притискали задњу линију противника. Оскар Дуерте је у свом шеснаестерцу оборио шпанског фудбалера у 31. минуту и тиме скривио пенал. Са беле тачке прецизан је био Феран Торес.

Исти фудбалер био је прецизан у 54. минуту после једне од акција његовог тима. Шпанија је наставила у истом ритму и константно је нападала гол Костарике. Бедем је пробио Пабло Гавир Гави у 74. минуту на асистенцију Алвара Морате. Карлос Солер је у 90. минуту постигао шести гол за своју репрезентацију, док је у 92. минуту прецизан био Алваро Мората за коначних 7:0.

У другом мечу групе Е, Јапан је данас победио Немачку са 2:1.

Мечеви другог кола групе Е биће одиграни 27. септембра, а састаће се Немачка – Шпанија и Јапан – Костарика.

Nova senzacija na SP: Japan šokirao Nemačku