Нова сензација на СП: Јапан шокирао Немачку

Фудбалска репрезентација Јапана победила је данас селекцију Немачке са 2:1 (0:1), на стадиону „Калифа“ у Дохи, у мечу првог кола групе Е на Светском првенству у Катару.

Голове за Јапан постигли су Рицу Доан у 75. и бивши фудбалер Партизана Такума Асано у 83. минуту. Једини стрелац за Немачку био је Илкај Гундоган у 33. минуту из пенала.

Јапан је ушао добро у меч, а седмом минуту постигли су гол преко Даизена Маеде, који је поништен због офсајда. Немци су потом преузели иницијативу, а до гола су стигли у 32. минуту из пенала, који је реализован Гундоган. Претходно је јапански голман Шући Гонда оборио Давида Раума.

Каи Хаверц је затресао мрежу Јапана у последњим тренуцима првог полувремена, али је и његов погодак поништен због офсајда.

Немачка је највећу шансу у другом делу меча имала у 60. минуту преко Гундогана, који је погодио стативу. Јапан је у наставку утакмице заиграо ангажованије, а имали су прилике преко Асана у 69. и Хирокија Сакаија у 73. минуту.

Јапан је стигао до изједначења у 75. минуту поготком Доана, а Асано је голом у 83. минуту шокирао Немце.

„Панцери“ су у финишу другог полувремена, које је продужено за осам минута, покушали да стигну до изједначења, али промене резултата није било.

Немачки играчи су покрили уста током фотографисања свог тима пре почетка меча због одлуке Међународне фудбалске федерације (ФИФА) да забрани ношење специјалних капитенских трака.

У другом мечу првог кола групе, Шпанија ће од 17 сати играти са Костариком.

Мечеви другог кола групе Е биће одиграни 27. септембра, а састаће се Немачка – Шпанија и Јапан – Костарика.

„As“ tvrdi: Argentina namerno pustila Saudijsku Arabiju?