Nova senzacija na SP: Japan šokirao Nemačku

Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je danas selekciju Nemačke sa 2:1 (0:1), na stadionu „Kalifa“ u Dohi, u meču prvog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Japan postigli su Ricu Doan u 75. i bivši fudbaler Partizana Takuma Asano u 83. minutu. Jedini strelac za Nemačku bio je Ilkaj Gundogan u 33. minutu iz penala.

Japan je ušao dobro u meč, a sedmom minutu postigli su gol preko Daizena Maede, koji je poništen zbog ofsajda. Nemci su potom preuzeli inicijativu, a do gola su stigli u 32. minutu iz penala, koji je realizovan Gundogan. Prethodno je japanski golman Šući Gonda oborio Davida Rauma.

Kai Haverc je zatresao mrežu Japana u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Nemačka je najveću šansu u drugom delu meča imala u 60. minutu preko Gundogana, koji je pogodio stativu. Japan je u nastavku utakmice zaigrao angažovanije, a imali su prilike preko Asana u 69. i Hirokija Sakaija u 73. minutu.

Japan je stigao do izjednačenja u 75. minutu pogotkom Doana, a Asano je golom u 83. minutu šokirao Nemce.

„Panceri“ su u finišu drugog poluvremena, koje je produženo za osam minuta, pokušali da stignu do izjednačenja, ali promene rezultata nije bilo.

Nemački igrači su pokrili usta tokom fotografisanja svog tima pre početka meča zbog odluke Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) da zabrani nošenje specijalnih kapitenskih traka.

U drugom meču prvog kola grupe, Španija će od 17 sati igrati sa Kostarikom.

Mečevi drugog kola grupe E biće odigrani 27. septembra, a sastaće se Nemačka – Španija i Japan – Kostarika.

„As“ tvrdi: Argentina namerno pustila Saudijsku Arabiju?