Spajić: Dali smo im previše respekta, u revanšu očekujem punu Marakanu i prolaz u LŠ

Dali smo im previše respekta, to nas je koštalo poraza. Očekujem u revanšu punu Marakanu, hrabriju Zvezdu i prolaz dalje, rekao je kapiten fudbalera Crvene zvezde Uroš Spajić posle poraza od Bode Glimta (2:1) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

„Dali smo im previše inicijative, morali smo da budemo malo agresivniji, dosta smo ih pustili da igraju, te se to otelo kontroli. Pregrmeli smo prvo poluvreme, u drugom smo se dogovorili da izađemo hrabrije. Međutim, nije ispalo kako treba i tek nakon toga smo počeli da igramo na pravi način. Bili smo hrabriji, postigli smo gol, „visio“ je i drugi u vazduhu, ali to je dokaz da mi možemo i moramo, da tako treba da uđemo u utakmicu“, istakao je Spajić.

Gol koji smo postigli i poslednjih 20-30 minuta nam daju snagu. To je model koji nam stavlja do znanja kako treba da igramo, naglasio je Spajić.

„Oni su takva ekipa, mnogo vole da trče, imaju mnogo tranzicije, mi to moramo da prihvatimo. Moramo da odgovorimo agresijom, poslednjih 30 minuta je pokazatelj, očekujem agresivniju igru na Marakani“, poručio je Spajić.

Poraz fudbalera Zvezde od Bodea, Mimović sačuvao nadu za plasman u Ligu šampiona