Спајић: Дали смо им превише респекта, у реваншу очекујем пуну Маракану и пролаз у ЛШ

Дали смо им превише респекта, то нас је коштало пораза. Очекујем у реваншу пуну Маракану, храбрију Звезду и пролаз даље, рекао је капитен фудбалера Црвене звезде Урош Спајић после пораза од Боде Глимта (2:1) у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу шампиона.

„Дали смо им превише иницијативе, морали смо да будемо мало агресивнији, доста смо их пустили да играју, те се то отело контроли. Прегрмели смо прво полувреме, у другом смо се договорили да изађемо храбрије. Међутим, није испало како треба и тек након тога смо почели да играмо на прави начин. Били смо храбрији, постигли смо гол, „висио“ је и други у ваздуху, али то је доказ да ми можемо и морамо, да тако треба да уђемо у утакмицу“, истакао је Спајић.

Гол који смо постигли и последњих 20-30 минута нам дају снагу. То је модел који нам ставља до знања како треба да играмо, нагласио је Спајић.

„Они су таква екипа, много воле да трче, имају много транзиције, ми то морамо да прихватимо. Морамо да одговоримо агресијом, последњих 30 минута је показатељ, очекујем агресивнију игру на Маракани“, поручио је Спајић.

Poraz fudbalera Zvezde od Bodea, Mimović sačuvao nadu za plasman u Ligu šampiona