Šamar za Junajted – nasred Old Traforda!

Fudbaleri Mančester junajteda ni ovu sezonu nisu počeli da dobar način, na sveopšte razočaranje na „Teatru snova“.

Oni su u prvom kolu Premijer lige poraženi na „Old Trafordu“ od Brajtona rezultatom 2:1.

Junak gostiju bio je Paskal Gros, koji je postigao oba gola, prvo u 30, a onda i u 39. minutu.

Kod prvog pogotka je lepo sačekao loptu na drugu stativi koju mu je poslao Velbek, dok je kod drugog bio u pravo vreme na pravom mestu, te je realizovao odbitak.

Sve što je Junajted uspeo da uradi u nastavku meča jeste da smanji zaostatak, posle autogola Mekalistera u 68. minutu.

Izabranici Erika ten Haga delovali su bezidejno i smušeno, naročito u prvom poluvremenu, da bi u drugom, pokušavali da makar stignu do boda – uzalud.

Imali su inicijativu, sporadično su stizali do prilika, ali je Sančes kapitulirao samo jednom i to od strane svog saigrača.

Markus Rašford je imao najbolje šanse za domaće, Lisandro Martines je u finišu posle kornera bio izblokiran, a „crvenim đavolima“ nije pomogao ni Kristijano Ronaldo, koji je u igru ušao u 53. minutu.

Neprijatno iznenađenje doživeo je i Lester, koji je odigrao 2:2 kod kuće sa Brentfordom.

„Lisice“ su vodile zahvaljujući Kastanju i Duzberi-Holu, ali je Toni u 62. vratio nadu gostima, da bi Dasilva u 86. minutu obezbedio bod svojoj ekipi.