Шамар за Јунајтед – насред Олд Трафорда!

Фудбалери Манчестер јунајтеда ни ову сезону нису почели да добар начин, на свеопште разочарање на „Театру снова“.

Они су у првом колу Премијер лиге поражени на „Олд Трафорду“ од Брајтона резултатом 2:1.

Јунак гостију био је Паскал Грос, који је постигао оба гола, прво у 30, а онда и у 39. минуту.

Код првог поготка је лепо сачекао лопту на другу стативи коју му је послао Велбек, док је код другог био у право време на правом месту, те је реализовао одбитак.

Све што је Јунајтед успео да уради у наставку меча јесте да смањи заостатак, после аутогола Мекалистера у 68. минуту.

Изабраници Ерика тен Хага деловали су безидејно и смушено, нарочито у првом полувремену, да би у другом, покушавали да макар стигну до бода – узалуд.

Имали су иницијативу, спорадично су стизали до прилика, али је Санчес капитулирао само једном и то од стране свог саиграча.

Маркус Рашфорд је имао најбоље шансе за домаће, Лисандро Мартинес је у финишу после корнера био изблокиран, а „црвеним ђаволима“ није помогао ни Кристијано Роналдо, који је у игру ушао у 53. минуту.

Непријатно изненађење доживео је и Лестер, који је одиграо 2:2 код куће са Брентфордом.

„Лисице“ су водиле захваљујући Кастању и Дузбери-Холу, али је Тони у 62. вратио наду гостима, да би Дасилва у 86. минуту обезбедио бод својој екипи.