Početna > Novi Sad

Automoto Novi Sad

SAKSS dodelio priznanja najboljima, nagrađeni i najbrži Novosađani

Sportski auto i karting savez Srbije sinoć je u beograskom hotelu „Orašac“ dodelio nagrade najboljim takmičarima u svim kategorijama za 2021. godinu, a među njima su se našla i lica poznata Novom Sadu.

David Mijić osvojio je drugo mesto u klasi 4, a treće mesto u juniorima.

Aleksandar Roman, poznat i kao najbolji srpski biciklista, osvojio je treće mesto kao reli suvozač.

Bjanka Ostrogonac osvojila je prvo mesto među damama u kategoriji super driver, za šta se nije dodeljivala specijalna nagrada, ali je uspeh i peta pozicija u klasi 5 gde se takmičila i sa muškarcima.

Anđela Karagić osvojila je treće mesto među damama koje su se takmičile u slalomu, klasa 2, dok je u klasi 1 za muškarce drugo mesto pripalo Goranu Ratkoviću, takođe iz Novog Sada.

Nekim Novosađanima je plasman na prva tri mesta ipak izmakao, ali su u toku sezone beležili više nego solidne rezultate. To su Stevo Lojpur i Stefan Karagić u klasi 4, Aleksandar Svorcan u klasi 5, kao i Dragan Karanović u kružnim trkama kategorije mali N.

Nova sezona srpskog automobilizma počinje u aprilu ove godine, a od naših sugrađana očekujemo još bolje rezultate.

Lice grada: Aleksandar Roman – Najbolji biciklista u Srbiji (VIDEO)