Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine uz napetu završnicu do pobede u duelu sa Torelavegom

Rukometaši Vojvodine savladali su špansku Torelavegu sa 31:30 (14:10) u 3. kolu E grupe Lige Evrope.

Vojvodina je protiv Torelavege vodila tokom čitave utakmice, ali je dozvolila protivniku da u poslednjem minutu izjednači. Bilo je nekoliko puta pet golova razlike za Novosađane koji su vodili sa 28:23 u 52. minutu.

Kada se pomislilo da će se utakmica mirno privesti kraju, od tog momenta ređaju se netipične greške igrača Vojvodine. Probijanja, promašeni ziceri sa šest metara, olako primmljeni golovi za 30:30.
Ipak, u poslednjem napadu levo krilo Ahmed Husein je izborio sedmerac, a miran sa linije penala bio je Milan Jovanović, junak pobede, za erupciju oduševljenja u punoj hali Slana bara. Upravo su Husein i Jovanović bili najefikasniji igrači sa po sedam golova.

Veliki trijumf, možda se ispostavi i odlučujući za prolaz dalje. U prvom poluvremenu Vojvodina je primila samo 10 golova, timska odbrana na čelu sa golmanom Andrejom Trnavcem koji je bio sjajan. Neshvatljiv pad u finišu utakmice i čak 20 primljenih golova u drugom poluvremenu.

Jovica Nikolić se povredio sredinom drugog dela, tako da je trener Boris Rojević morao da koristi tri desnoruka beka. Brazilac Da Silva je nekoliko puta pametno video prostor, ali uprkos tome prelako su gubili mnogo lopti, posebno prilikom dodavanja na crti.

Vojvodina će u sledećem kolu 29. oktobra gostovati u Španiji protiv istog rivala.