Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Рукометаши Војводине уз напету завршницу до победе у дуелу са Торелавегом

Рукометаши Војводине савладали су шпанску Торелавегу са 31:30 (14:10) у 3. колу Е групе Лиге Европе.

Војводина је против Торелавеге водила током читаве утакмице, али је дозволила противнику да у последњем минуту изједначи. Било је неколико пута пет голова разлике за Новосађане који су водили са 28:23 у 52. минуту.

Када се помислило да ће се утакмица мирно привести крају, од тог момента ређају се нетипичне грешке играча Војводине. Пробијања, промашени зицери са шест метара, олако приммљени голови за 30:30.
Ипак, у последњем нападу лево крило Ахмед Хусеин је изборио седмерац, а миран са линије пенала био је Милан Јовановић, јунак победе, за ерупцију одушевљења у пуној хали Слана бара. Управо су Хусеин и Јовановић били најефикаснији играчи са по седам голова.

Велики тријумф, можда се испостави и одлучујући за пролаз даље. У првом полувремену Војводина је примила само 10 голова, тимска одбрана на челу са голманом Андрејом Трнавцем који је био сјајан. Несхватљив пад у финишу утакмице и чак 20 примљених голова у другом полувремену.

Јовица Николић се повредио средином другог дела, тако да је тренер Борис Ројевић морао да користи три деснорука бека. Бразилац Да Силва је неколико пута паметно видео простор, али упркос томе прелако су губили много лопти, посебно приликом додавања на црти.

Војводина ће у следећем колу 29. октобра гостовати у Шпанији против истог ривала.