Ostali sportovi

Rukometaši Srbije poraženi od Norveške na SP u Katovicama

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Norveške rezultatom 31:28 (14:17) u meču prvog kola Treće grupe druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Katovicama.
srbije

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Miloš Orbović, Bogdan Radivojević i Petar Đorđić sa po pet golova.

U redovima Norveške najbolji su bili Sander Sagosen i Sebastijan Barthold, koji su postigli po pet golova.

Nemačka i Norveška imaju po šest bodova, Holandija je osvojila četiri, Srbija dva, dok su Katar i Argentina bez bodova.

Naša selekcija će u subotu igrati sa Argentinom.

Srbija je sinoć prvo poluvreme dobila rezultatom 17:14, a početkom drugog dela meča bilo je i 19:14 za naš tim. Međutim, u nastavku meča Norveška je kažnjavala sve greške srpkih rukometaša i na kraju je stigla do nove pobede na SP.

Naša selekcija je i pored poraza zadržala teoretske šanse za plasman u četvrtfinale SP.

Holandija je juče pobedila Katar 32:30, dok je Nemačka ubedljivo savladala Argentinu 39:19.

Đerona: Do 3 ujutru smo analizirali utakmicu protiv Katara