Ostali sportovi

Rubljov nadigrao Veselog i osvojio turnir u Dubaiju

Rus Andrej Rubljov savladao je Čeha Jiržija Veselog sa 2:0 po setovima 6:3, 6:4 u finalu turnira u Dubaiju.

Sjajnu nedelju Čeh nije uspeo da kruniše titulom. Skinuo je Novaka sa broja jedan, ali je naišao na zid u obliku Rubljova i morao da položi oružje. Pružio je veliki otpor, ali Rus je uspeo da odbije sve nalete protivnika i osvoji titulu.

Prvi set doneo je ravnopravnu borbu. Teniseri su uglavnom čuvali svoje servise, a odlučujući je bio četvrti gem u kome su viđene i jedine brejk šanse u setu. Rubljov koristi drugu od dve vezane brejk prilike i oduzima servis protivniku.

Potom je Rus mirno priveo set kraju. Sigurnim servisima osvaja svoja naredna tri servis gema, dozvolivši protivniku da osvoji samo jedan poen na njegove servise – 6:3 u prvom setu.

Drugi set doneo je mnogo veću borbu. Iako je na samom startu Rus stigao do brejka, Veseli je rešio da skupo proda svoju kožu. Oba tenisera su konstantno pritiskala servis protivnika. Nakon što je u petom gemu spasio dve brejk prilike, Veseli je uzvratio već u narednom.

Nakon što je propustio dve vezane brejk prilike, osvojio je još dve. Na kraju koristi četvrtu i vraća brejk.

Već u narednom gemu Rubljov je uspeo da vrati brejk prednosti, iskoristivši treću brejk priliku. Veseli se nije predavao. Ipak, u gemu kada je Rus servirao za meč uspeo je samo da odbrani jednu meč loptu, Rus je drugu iskoristio i tako stavio tačku na set i meč – 6:4.