Remi Partizana na startu priprema – dva penala i Petrićevo zadovoljstvo

Crno-beli su odigrali prvu kontrolnu utakmicu u Beleku, u kojoj im je protivnik bila rumunska Univeristatea Crajova i remizirali rezultatom 1:1 (1:0).

Oba tima postigla su po gol sa bele tačke, a utakmica je, iako bez rezultatskog značaja, obilovala borbom i čvrstim duelima na obe strane, uz konačan rezultat 1:1.

U prvom poluvremenu crno-beli su na krilima mladih igrača, pre svega Sameda Baždara, stvarali šanse i zasluženo došli do prednosti. Nakon faula u kaznenom prostoru nad pomenutim Baždarom, Andrija Pavlović je bio neumoljiv i sa “kreča” je matirao danas raspoloženog Arluskisa.

Potom je i Kvinsi Menig imao stopostotnu šansu nakon sjajne asistencije Baždara, ali je ovoga puta popularni Arla izašao kao pobednik.

U nastavku su crno-beli promenili čitav tim, osim golmana Lukača, dok je rival, kojem je ovo i generalna proba, svim silama pokušavao da dođe do izjednačenja. Rikardo je imao sjajnu priliku početkom drugog poluvremena, ali je pucao malo pored gola i nakon još nekoliko propuštenih šansi – stigla je i kazna.

Ponovo sa bele tačke, gol za Universitateu je postigao Ivan za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Valja napomenuti da je Partizan na ovom meču bio lišen pomoći Dijabatea, Traorea, Pantića i Jovića – sve zbog lakših povreda.

Šef stručnog štaba crno-belih ističe da je zadovoljan i da na početku priprema rezultat nije u prvom planu:

„Pokazalo se da su igrači fizički spremni i da su ispunili zadatke po pitanju trčanja, što je meni trenutno najvažnije. Mladi igrači treba da uče pored starijih, mislim da je značajno što su igrali protiv jedne kvalitetne ekipe kojoj je ovo bila i generalna proba“, istakao je Petrić.

Kad je dobro, ne menjaj: Đerona istim timom na Nemce