Реми Партизана на старту припрема – два пенала и Петрићево задовољство

Црно-бели су одиграли прву контролну утакмицу у Белеку, у којој им је противник била румунска Универистатеа Црајова и ремизирали резултатом 1:1 (1:0).

Оба тима постигла су по гол са беле тачке, а утакмица је, иако без резултатског значаја, обиловала борбом и чврстим дуелима на обе стране, уз коначан резултат 1:1.

У првом полувремену црно-бели су на крилима младих играча, пре свега Самеда Баждара, стварали шансе и заслужено дошли до предности. Након фаула у казненом простору над поменутим Баждаром, Андрија Павловић је био неумољив и са “креча” је матирао данас расположеног Арлускиса.

Потом је и Квинси Мениг имао стопостотну шансу након сјајне асистенције Баждара, али је овога пута популарни Арла изашао као победник.

У наставку су црно-бели променили читав тим, осим голмана Лукача, док је ривал, којем је ово и генерална проба, свим силама покушавао да дође до изједначења. Рикардо је имао сјајну прилику почетком другог полувремена, али је пуцао мало поред гола и након још неколико пропуштених шанси – стигла је и казна.

Поново са беле тачке, гол за Университатеу је постигао Иван за, испоставиће се, коначних 1:1.

Ваља напоменути да је Партизан на овом мечу био лишен помоћи Дијабатеа, Траореа, Пантића и Јовића – све због лакших повреда.

Шеф стручног штаба црно-белих истиче да је задовољан и да на почетку припрема резултат није у првом плану:

„Показало се да су играчи физички спремни и да су испунили задатке по питању трчања, што је мени тренутно најважније. Млади играчи треба да уче поред старијих, мислим да је значајно што су играли против једне квалитетне екипе којој је ово била и генерална проба“, истакао је Петрић.

Kad je dobro, ne menjaj: Đerona istim timom na Nemce