Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Real posle produžetaka izborio polufinale, Benzema ponovo heroj (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su Real u Madridu sa 3:2 posle 120 minuta fudbala, ali ih ovaj, sa rezultatom iz prvog duela (1:3) ostavlja bez prilike da brane titulu šampiona Evrope.

Tomas Tuhel je promenio sistem (i ne samo sistem, naravno) u drugom meču sa Real Madridu i to je imalo jasan efekat.

Mejson Maunt je pogodio u 15. minutu za prednost londonskog tima, koji je tokom čitavog dela bio barem za taj jedan pogodak dominantniji tim.

U nastavku, preciznije u 51. minutu Ridiger je postigao gol koji je izjednačio ukupan skor. Ni to nije bio kraj, pošto je desetak minuta kasnije Alonso postigao pogodak, poništen nakon gledanja snimka zbog igranja rukom.

Ne mari, pošto je u 75. minutu Verner postigao pogodak za 3:0, što je, naravno, rezultat koji je vodio Čelsi u polufinale Lige šampiona.

Međutim, tek pet minuta kasnije, Rodrigo, koji je meč počeo na klupi, postiže gol koji obezbeđuje ”los blankosima” produžetke.

A tamo, u 96. minutu, svoj četvrti pogodak u ovom dvomeču postiže Karim Benzema. Do kraja pogodaka nije bilo i Real Madrid je izborio plasman u polufinale, gde će igrati sa boljim iz duela Mančester Siti – Atletiko Madrid.

U prvom meču dva tima bilo je 1:0 za engleski tim.

U drugom meču četvrtfinala Lige šampiona odigranom u istom terminu Viljareal je iznenadio Bajern iz Minhena i eliminisao ih iz daljeg takmičenja.

Senzacija: Fudbalerke Srbije savladale Nemice i stigle nadomak baraža za SP