Сензација: Фудбалерке Србије савладале Немице и стигле надомак баража за СП

Женска фудбалска репрезентација Србије савладала је Немачку са 3:2 (1:0) у мечу осмог кола групе Х Квалификација за Светско првенство. У наредном колу наше девојке играју против Португалије.

И немогуће је постало могуће, сан је постао јава, а женски фудбалски свет се диви Србији, надигран је вишеструки првак европе и света. Наша најбоља репрезентација савладала је Немачку, у мечу који ће остати златним словима исписан у историји женског фудбала.

Са нова три бода изабранице селектора Предрага Гроздановића дошле су на корак до пласмана у бараж за Првенство света које се идуће године одржава на Новом Зеланду.

Храбро је Србија ушла у меч, играле су наше девојке висок пресинг, изненадиле Немице које су у тим уводним минутима морале да се бране. Било је ситуација где су гошће избацивале лопту са гол линије, срећа им је била савезник да већ тада Србија не дође у вођство.

Вишеструки првак света и Европе није очекивао тако агресивну Србију и заиста је импоновао приступ наших девојака. С друге стране и Немице су демонстрирале снагу, показале зашто су једна од најбољих селекција света. У тренуцима неизвесности пред нашом голом, статива и пречка су били наш савезник.

Свега је било у тих првих 45 минута игре, много трчања, агресије, сјајних пасова, проигравања и шанси. И гол. Играо се 36. минут када је Алегра Пољак у стилу Александра Митровића у Лисабону, сачекала центрашут на другој стативи и онда главом матирала Мерле Фромс. За ерупцију одушевљења на трибинама Спортског центра ФСС у Старој Пазови. Гол истине, гол велике наде, гол који Србију приближава циљу, пласману у бараж за Првенство света које се идуће године одржава на Новом Зеланду.

Наставак је донео сличну причу са почетка меча, а играо се 49. минут када је Јована Дамњановић дуплирала предност Србије и наговестила велику сензацију. Сензацију само за неупућене, јер у овом мечу са Немачком видело се колико је женски фудбал у Србији у експанзији.

Знање, квалитет, али сада и моћ, техничка и тактичка, били су на трави стадиона у Старој Пазови. И много емоција, јер ово је дан који ће остати уписан у историји женског фудбала. Имати два гола плуса против Немачке не дешава се сваки дан.

Имали смо предност до 60. минута када су гошће демонстрирале моћ и успеле да преко Шулер смање вођство. Требало је сада издржати, поготово што је Србија ушла у овај меч осетно хендикепирана без неколико важних играчица.

Селектор Предраг Гроздановић није хтео да се брани, напротив, тражили смо гол који би Немице дефинитивно ставиле у велики проблем. Вероватно се ни оне не сећају када су у једним квалификацијама примиле три гола за непуних 70 минута игре.

Србија је то учинила у 69. минуту, поново је све сама завршила сјајна Јована Дамњановић. Издржала је дуел са неколико противничких играчица и пласирала лопту испод истрчале Мерле Фромс. Сада већ и немогуће може бити могуће. Сан да постане јава.

До краја меча Немачка је успела само да ублажи пораз. Стрелац је била Васмут у другој минути надокнаде.

Bili Džin King kup: Srbija posle preokreta bolja od Danske