Припадници Министарства унутрашњих послова (МУП) Републике Србије ће и овог лета заједно са колегама из Северне Македоније радити у Охриду.

Како је саопштено из МУП-а, на основу потписаног Протокола о сарадњи током летње и зимске туристичке сезоне између Министарства унутрашњих послова Републике Србије и Министарства унутрашњих послова Републике Северне Македоније, од 20. јула до 31. августа 2025. године, у Охриду ће, заједно са македонским колегама, свакодневно радити полицијски службеници из Србије.
Протокол је потписан током званичне посете Србији министра унутрашњих послова Северне Македоније Панчета Тошковског 25. и 26. јула прошле године.
Грађани Србије који бораве у Охриду током наведеног периода могу да се обрате полицијским службеницима за информације и пружање помоћи, наводи се у саопштењу МУП-а.
Полицијски службеници из Србије ће и овог лета, као што су то и прошле године, дежурати у Охриду током трајања туристичке сезоне, због тога што у том периоду тамо има доста наших туриста.
Преузмите андроид апликацију.