Ostali sportovi

Preokret Đerea za drugo kolo Vimbldona

I Laslo Đere je, posle Novaka Đokovića i Dušana Lajovića, obezbedio prolaz u drugo kolo Vimbldona.

On je posle preokreta savladao Pabla Kuevasa rezultatom 3:1 (5:7, 6:4, 6:4, 6:4) u meču koji je trajao dva sata i 20 minuta.

Počelo je dosta mirno i serveri su bili sigurni sve do 12. gema kada je prvi posustao Đere i dozvolio da mu lako „isklizne“ prvi set.

Međutim, to ga nije mnogo poremetilo, jer je vrlo brzo nadoknadio zaostatak.

Brzo je napravio brejk u drugom setu i kasnije „ljubomorno“ sačuvao svoj servis za izjednačenje u setovima.

Sličan scenario videli smo i u trećem i četvrtom setu, s tim da je u trećem Đere odmah oduzeo servis rivalu i kasnije bio siguran na servisima.

U četvrtom je bio egal do 4:4, a onda sledi brejk koji je već u narednom gemu materijalizovan za pobedu Lasla Đerea.

On će u drugoj rundi igrati protiv Fabija Fonjinija koji je rezultatom 3:0 bio bolji od Alberta Ramosa Vinoljasa.