Преокрет Ђереа за друго коло Вимблдона

И Ласло Ђере је, после Новака Ђоковића и Душана Лајовића, обезбедио пролаз у друго коло Вимблдона.

Он је после преокрета савладао Пабла Куеваса резултатом 3:1 (5:7, 6:4, 6:4, 6:4) у мечу који је трајао два сата и 20 минута.

Почело је доста мирно и сервери су били сигурни све до 12. гема када је први посустао Ђере и дозволио да му лако „исклизне“ први сет.

Међутим, то га није много пореметило, јер је врло брзо надокнадио заостатак.

Брзо је направио брејк у другом сету и касније „љубоморно“ сачувао свој сервис за изједначење у сетовима.

Сличан сценарио видели смо и у трећем и четвртом сету, с тим да је у трећем Ђере одмах одузео сервис ривалу и касније био сигуран на сервисима.

У четвртом је био егал до 4:4, а онда следи брејк који је већ у наредном гему материјализован за победу Ласла Ђереа.

Он ће у другој рунди играти против Фабија Фоњинија који је резултатом 3:0 био бољи од Алберта Рамоса Винољаса.