Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Pobeda omladinaca Vojvodine protiv Voždovca

Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Voždovca rezultatom 2:1 (1:1), u sedmom kolu Omladinske lige Srbije.

Pred oko 100 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelac za Vošu bio je Abadžija u trećem i 48. minutu (p), dok je jedini gol za goste bio Jelenić u 27. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

• Vojvodina: Borak, Trninić (od 62. Pivaš), Bukinac, Pavić, Kovačev, Apostolovski (od 80. Velikić), Abadžija, Janjić, Kostadinović, Majstorović (od 62. Stajki), Sukačev (od 80. Jokić).
  • Voždovac: Rakonić, Luković (od 80. Nedović), Čakovan, Jorgovanović, Zečević, Jelenić, Puzović, Dodić (od 65. Petrović), Mitrović (od 71. Šabović), Lazarević (od 88. Stević), Dragićević.

Vojvodina je povela već u trećem minutu i to sjajnim golom Abadžije, koji je šutirao sa oko 20 metara iskosa i pogodio suprotne rašlje golmana Rakonića.

U 18. minutu, Voša je izvela sjajan kontranapad, u kojem je na kraju Janjić proigrao Kovačeva, on je šutirao sa desetak metara iskosa, lopta je išla u bliže rašlje, ali je Rakonić sjajno odbranio.

Samo dva minuta kasnije, dobru priliku za izjednačenje je imao i Voždovac, ali je Jelenić sa oko pet metara iskosa pogodio samo spoljni deo mreže.

Međutim, u 27. minutu, gosti su ipak došli do pogotka. Odličnu akciju izveli su omladinci Voždovca, a završili su je tako što je Luković odigrao pas u prazan prostor do Jelenića, koji je sa desetak metara iskosa rutinski savladao istrčalog golmana Boraka.

Početkom drugog poluvremena, u 48. minutu, Abadžija je fauliran u šesnaestercu Voždovca, pa je sudija Marko Delibašić iz Vrbasa dosudio najstrožu kaznu. Penal je izveo Abadžija, a golman Rakonić, iako je zahvatio loptu, ipak nije uspeo da je spreči da uđe u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, zbog prigovora na to što je, nakon jednog duela na polovini Vojvodine, dosuđen faul za crveno-bele, crveni karton je dobio trener Voždovca Srđan Bugarski.

U 59. minutu, Voždovac je imao sjajnu priliku da još jednom izjednači i to nakon što je Jelenić prihvatio sjajan dubinski pas, izašao sam ispred Boraka i šutirao, ali je golman crveno-belih odličnom odbranom sprečio siguran pogodak.

U nastavku utakmice, igralo se vrlo oštro na obe strane, pri čemu su obe ekipe imale nekoliko solidnih napada, ali bez pravih šansi za novi gol. Rezultat je ostao nepromenjen, pa su omladinci Vojvodine tako zabeležili novu prvenstvenu pobedu.