Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Победа омладинаца Војводине против Вождовца

Омладинци Војводине победили су екипу Вождовца резултатом 2:1 (1:1), у седмом колу Омладинске лиге Србије.

Пред око 100 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелац за Вошу био је Абаџија у трећем и 48. минуту (п), док је једини гол за госте био Јеленић у 27. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

• Војводина: Борак, Трнинић (од 62. Пиваш), Букинац, Павић, Ковачев, Апостоловски (од 80. Великић), Абаџија, Јањић, Костадиновић, Мајсторовић (од 62. Стајки), Сукачев (од 80. Јокић).
  • Вождовац: Раконић, Луковић (од 80. Недовић), Чакован, Јорговановић, Зечевић, Јеленић, Пузовић, Додић (од 65. Петровић), Митровић (од 71. Шабовић), Лазаревић (од 88. Стевић), Драгићевић.

Војводина је повела већ у трећем минуту и то сјајним голом Абаџије, који је шутирао са око 20 метара искоса и погодио супротне рашље голмана Раконића.

У 18. минуту, Воша је извела сјајан контранапад, у којем је на крају Јањић проиграо Ковачева, он је шутирао са десетак метара искоса, лопта је ишла у ближе рашље, али је Раконић сјајно одбранио.

Само два минута касније, добру прилику за изједначење је имао и Вождовац, али је Јеленић са око пет метара искоса погодио само спољни део мреже.

Међутим, у 27. минуту, гости су ипак дошли до поготка. Одличну акцију извели су омладинци Вождовца, а завршили су је тако што је Луковић одиграо пас у празан простор до Јеленића, који је са десетак метара искоса рутински савладао истрчалог голмана Борака.

Почетком другог полувремена, у 48. минуту, Абаџија је фаулиран у шеснаестерцу Вождовца, па је судија Марко Делибашић из Врбаса досудио најстрожу казну. Пенал је извео Абаџија, а голман Раконић, иако је захватио лопту, ипак није успео да је спречи да уђе у мрежу.

Само два минута касније, због приговора на то што је, након једног дуела на половини Војводине, досуђен фаул за црвено-беле, црвени картон је добио тренер Вождовца Срђан Бугарски.

У 59. минуту, Вождовац је имао сјајну прилику да још једном изједначи и то након што је Јеленић прихватио сјајан дубински пас, изашао сам испред Борака и шутирао, али је голман црвено-белих одличном одбраном спречио сигуран погодак.

У наставку утакмице, играло се врло оштро на обе стране, при чему су обе екипе имале неколико солидних напада, али без правих шанси за нови гол. Резултат је остао непромењен, па су омладинци Војводине тако забележили нову првенствену победу.