Novi Sad Ostali sportovi

Pobeda odbojkaša Vojvodine u prvoj utakmici finala plej-ofa

Sigurnim korakom odbojkaši Vojvodine NS seme krenuli su u odbranu titule jer su u prvoj utakmici finalne serije plej–ofa ubedljivo savladali Spartak u Subotici.

Aktuelni šampion je prelomivši rezultat u maratonskom, trećem setu, stavio tačku na ovaj susret i tako sprečio scenario koji nije priželjkivao, a to je da se duel produži.

U ključnim trenucima crveno–beli su ipak odigrali bolje i iskusnije, pa su posao završili u kratkom roku i sada vode 1:0.

Nagovestili su domaći neizvesnu borbu početkom prvog seta, kada su diktirali tempo i bili u vođstvu, mada je Voša polako, ali sigurno hvatala zalet.

Videlo se pred završnicu da preuzima inicijativu, bila je u plusu tri poena (23:20) i rutinski je stigla do 1:0. U nastavku su se za sve pitali Novosađani.

Protivniku su dopustili da se jednom približi na poen zaostatka, da bi lagano stigli na korak od trijumfa. Spartak se, međutim, nije lako predavao pred domaćom publikom.

“Zakuvao” je stvari u trećem setu.

Obe ekipe su i te kako bile motivisane i borbene, pa su Novosađani sredinom deonice dodali gas, stekli 16:12 i kada se činilo da će brzo da završe posao, Subotičani su se razigrali.

Propustila je Voša lepu priliku da stavi tačku na utakmicu, kada je imala prvu meč loptu – 24:22, pa se ušlo u uzbudljivu, maratonsku završnicu.

“Golubovi” su prokockali tri set lopte, a crveno–beli su preko Parapunova i bloka Rudića iskoristili tek devetu meč loptu i sada sa prednošću od 1:0 u seriji dočekuju drugu utakmicu, koja se igra u nedelju od 20 časova u maloj sali Spensa.