Pobeda Denvera nad Minesotom, Jokić rekorder

Košarkaši Denvera pobedili su rano jutros na svom terenu ekipu Minesote sa 122:118, i tako došli do osmog vezanog trijumfa u NBA ligi. Minesota je veći deo drugog poluvremena provela u vođstvu, da bi domaći tim do pobede došao koševima Džamala Mareja i Arona Gordona u poslednjem minutu.

Najbolji učinak u ekipi Denvera imao je srpski centar Nikola Jokić koji je zabeležio 90. tripl-dabl u karijeri. On je u pobedi svog tima upisao 31 poen, 13 asistencija i 11 skokova.

Jokić je takođe postavio novi rekord u ekipi Denvera sa 3.686 asistencija posle 568 odigranih utakmica. Prethodni rekord držao je Aleks Ingliš sa 3.679 dodavanja na ukupno 837 utakmica.

U pobedi Denvera Marej je postigao 28 poena, a Brus Braun je dodao 16, uz pet skokova i četiri asistencije. Najefikasniji u gostujućem timu bio je Džejden Mekdanijels sa 18 poena, dok je poen manje upisao Naz Rid. Denver je na prvom mestu Zapadne konferencije sa 32 pobede i 13 poraza, a Minesota zauzima 10. mesto sa 22 pobede i 24 poraza, prenosi Beta.