Победа Денвера над Минесотом, Јокић рекордер

Кошаркаши Денвера победили су рано јутрос на свом терену екипу Минесоте са 122:118, и тако дошли до осмог везаног тријумфа у НБА лиги. Минесота је већи део другог полувремена провела у вођству, да би домаћи тим до победе дошао кошевима Џамала Мареја и Арона Гордона у последњем минуту.

Најбољи учинак у екипи Денвера имао је српски центар Никола Јокић који је забележио 90. трипл-дабл у каријери. Он је у победи свог тима уписао 31 поен, 13 асистенција и 11 скокова.

Јокић је такође поставио нови рекорд у екипи Денвера са 3.686 асистенција после 568 одиграних утакмица. Претходни рекорд држао је Алекс Инглиш са 3.679 додавања на укупно 837 утакмица.

У победи Денвера Мареј је постигао 28 поена, а Брус Браун је додао 16, уз пет скокова и четири асистенције. Најефикаснији у гостујућем тиму био је Џејден Мекданијелс са 18 поена, док је поен мање уписао Наз Рид. Денвер је на првом месту Западне конференције са 32 победе и 13 пораза, а Минесота заузима 10. место са 22 победе и 24 пораза, преноси Бета.