Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Пијете ли превише воде? Да, и то је могуће

Сви знамо симптоме недовољног уноса течности, тако да знамо и колико је важно пити довољно воде сваки дан да останемо хидрирани. Али да ли знате када сте попили превише воде? Опијање водом (предозирање) је феномен који заиста постоји.
Фото: Pixabay/StockSnap

Ако нисте пажљиви, превише воде може довести до неких веома непријатних симптома као што су збуњеност, дезоријентација, главобоља, мучнина и повраћање. Дугорочне последице могу укључити слабост мишића, нападе, па чак и кому, а у екстремним случајевима може доћи до смрти. Ови симптоми су, наравно, ретки, а да бисте дошли до тог нивоа заиста морате пити пуно воде – литара и литара воде у врло кратком временском периоду.

Проблем је у соли

Хипонатремија је стање у којем опада ниво натријума у ​​крви. Када у смешу додамо превише воде, она се разблажи, а иста ствар се дешава и са нашом крвљу када попијемо превише воде, крв се разређује и губи своје природне соли. Ако ниво натријума падне пренизак, вода почиње да улази у крвне ћелије, што може довести до свих претходно наведених проблема.

Фото: Pixabay/Michael-T
Која је права количина воде?

Идеална количина воде за вас зависи од многих фактора укључујући вашу висину, тежину, ниво дневне активности, исхрану… Морате познавати своје тело и задовољити његове потребе. Једно од правила каже да пијете воду када сте жедни – ваше тело вам говори када му је потребна вода и овај механизам треба да обезбеди да сте увек хидрирани.

Neverovatan razlog zašto bi trebalo da koristite toplu vodu za pravljenje kockica leda

Преузмите андроид апликацију.