„Petarda“ Bajerna, šou Gnabrija i Levandovskog

Fudbaleri Bajerna ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Štutgartu, 5:0 (1:0).

Šampion Nemačke odigrao je odličan meč u prvom susretu 16. kola Bundeslige.

Izabranici trenera Julijana Nagelsmana ostvarili su 13. pobedu od starta sezone i dodatno se učvrstili na vrhu tabele.

S druge strane, Štutgartu je to bio sedmi poraz ove sezone.

Serž Gnabri je imao svoje veče, postigao je het-trik uz dve asistencije, a prvi gol postigao je u 40. minutu kada je poslao loptu u desni gornji ugao.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Gnabri u 53. minutu ponovo bio precizan za 0:2.

Golgeter Bavaraca Robert Levandovski je u 60. minutu posle lepog prodora rutinski završio akciju prebacivši loptu preko golmana za 0:3.

Poljak je i tri minuta kasnije posle centaršuta bio na pravom mestu i već tada je bilo jasno da će Štutgart pretrpeti katastrofu.

Gnabri je do het-trika stigao u 74. minutu, kada je odlično reagovao na jednu odbijenu loptu.

Imao je Bajern još dve prilike do kraja preko Sanea u 78. i Levandovskog u 83. minutu, ali se rezultat nije promenio.