„Петарда“ Бајерна, шоу Гнабрија и Левандовског

Фудбалери Бајерна остварили су велику победу на гостовању Штутгарту, 5:0 (1:0).

Шампион Немачке одиграо је одличан меч у првом сусрету 16. кола Бундеслиге.

Изабраници тренера Јулијана Нагелсмана остварили су 13. победу од старта сезоне и додатно се учврстили на врху табеле.

С друге стране, Штутгарту је то био седми пораз ове сезоне.

Серж Гнабри је имао своје вече, постигао је хет-трик уз две асистенције, а први гол постигао је у 40. минуту када је послао лопту у десни горњи угао.

Тим резултатом се отишло на одмор, да би Гнабри у 53. минуту поново био прецизан за 0:2.

Голгетер Бавараца Роберт Левандовски је у 60. минуту после лепог продора рутински завршио акцију пребацивши лопту преко голмана за 0:3.

Пољак је и три минута касније после центаршута био на правом месту и већ тада је било јасно да ће Штутгарт претрпети катастрофу.

Гнабри је до хет-трика стигао у 74. минуту, када је одлично реаговао на једну одбијену лопту.

Имао је Бајерн још две прилике до краја преко Санеа у 78. и Левандовског у 83. минуту, али се резултат није променио.