Pileća prsa su jedan od najzdravijih proteina koje možete jesti. Osim što su odličan izvor proteina, bogati su i vitaminima B i D, kalcijumom, gvožđem i cinkom.
Pileće belo meso je odlično kao glavno jelo, a veoma je popularno i kao dodatak sendvičima, salatama i supama.
Ovo su najčešće greške koje pravimo prilikom kuvanja pilećih prsa.
Ne solite i ne začinite pileća prsa pre kuvanja
Začinjavanje pilećih prsa nakon što su već kuvane/pečene znači da so/začini ili marinade neće prožimati piletinu. Rezultat je piletina koja je prilično neukusna.
Kuvate/pečete piletinu u tiganju koji je hladan ili premali
Cilj da se piletina kuva na visokoj temperaturi, da zadrži sadržaj vlage. Ako počnete da ga pečete u hladnom tiganju, biće potrebno duže da se kuva i počeće da porumeni. Takođe, kuvanje piletine u premalom tiganju znači da će se tiganj brzo napuniti i da će se piletina kuvati umesto da se peče.
Previše puta pomerate pile
Potrebno je da se piletina što brže skuva kako bi zadržala vlagu. Kada se tiganj zagreje, pecite piletinu sa jedne strane do zlatne boje.
Pečete pileća prsa koja nisu jednake debljine
Da bi se postigli savršeni rezultati tokom pečenja mesa, debljina mesa mora biti ujednačena da bi se obezbedilo ravnomerno kuvanje.
Pečete previše hladna pileća prsa
Ako pečete pileća prsa koja su hladna ili još gore, potpuno zamrznuta, to je recept za prekuvana i suva pileća prsa.
Prekuvate pileća prsa i ne ostavite da miruju pre nego što ih isečete
Prekuvavanje pilećih prsa je najgora greška koju možete napraviti. Takođe, nije preporučljivo da ga sečete odmah nakon pečenja. Piletina treba da odstoji najmanje pet minuta pre rezanja.
Nemate prezle pri ruci? Otkrivamo vam pet iznenađujućih zamena za ovaj sastojak!
Preuzmite android aplikaciju.