Orlići potvrdili kvalitet i savladali Jermeniju

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine pobedila je danas u Bačkoj Topoli selekciju Jermenije sa 2:0 (2:0) u utakmici 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
orlići

Srbija je i po drugi put uspela da izađe na kraj sa najslabijom selekcijom u ovoj kvalifikacionoj grupi i nakon 1:4 u Jerevanu, tim Gorana Stevanovića je još jednim sigurnim rezultatom potvrdio kvalitet protiv Jermenije.

U ranoj fazi meča, „orlići“ su stvorili nekoliko izglednih situacija, konkretno Dimitrije Kamenović čiji je udarac umalo završio u mreži. Pokušavao je i Nikola Terzić. Pokazivala je Srbija slabosti prilikom presinga gostujuće selekcije, ali su uspešno izlazili na kraj sa istim.

Pred kraj prvog dela duela, odličan u skoku posle kornera Nikole Terzića bio je Dimitrije Kamenović za prednost srpske reprezentacije. Svega nekoliko minuta kasnije, Terzić je po drugi put solirao, ali ovog puta uspešno i uz malo sreće, lepim udarcem matirao Nersisjana. Fudbaler Partizana očigledno voli da igra na „TSC areni“ gde je ove sezone dao dva gola u crno-belom dresu.

Imala je naša reprezentacija još dve sjajne prilike u drugom poluvremenu. Slobodan Tedić se spetljao i propustio dobru šansu da postavi 3:0, a u izglednoj situaciji našao se i Stefan Mitrović kada ga je pronašao Jović, no udarac glavom mladog fudbalera niškog Radničkog završio je preko gola.

Tako je Goran Stevanović upisao i drugu pobedu na klupi mlade reprezentacije Srbije, a nastojaće da nastavi ka tome. Naredna dva meča mogla bi da budu ključna u borbi Srbije da izbori baraž za Evropsko prvenstvo. Francuska je naredni rival i taj meč igra se 3. jula, a potom sledi duel sa Farskim Ostrvima. Na drugom mestu je trenutno Ukrajina sa dva meča manje i njihova situacija je za sada nedefinisana.