Орлићи потврдили квалитет и савладали Јерменију

Фудбалска репрезентација Србије до 21 године победила је данас у Бачкој Тополи селекцију Јерменије са 2:0 (2:0) у утакмици 9. кола квалификација за Европско првенство.
орлићи

Србија је и по други пут успела да изађе на крај са најслабијом селекцијом у овој квалификационој групи и након 1:4 у Јеревану, тим Горана Стевановића је још једним сигурним резултатом потврдио квалитет против Јерменије.

У раној фази меча, „орлићи“ су створили неколико изгледних ситуација, конкретно Димитрије Каменовић чији је ударац умало завршио у мрежи. Покушавао је и Никола Терзић. Показивала је Србија слабости приликом пресинга гостујуће селекције, али су успешно излазили на крај са истим.

Пред крај првог дела дуела, одличан у скоку после корнера Николе Терзића био је Димитрије Каменовић за предност српске репрезентације. Свега неколико минута касније, Терзић је по други пут солирао, али овог пута успешно и уз мало среће, лепим ударцем матирао Нерсисјана. Фудбалер Партизана очигледно воли да игра на „ТСЦ арени“ где је ове сезоне дао два гола у црно-белом дресу.

Имала је наша репрезентација још две сјајне прилике у другом полувремену. Слободан Тедић се спетљао и пропустио добру шансу да постави 3:0, а у изгледној ситуацији нашао се и Стефан Митровић када га је пронашао Јовић, но ударац главом младог фудбалера нишког Радничког завршио је преко гола.

Тако је Горан Стевановић уписао и другу победу на клупи младе репрезентације Србије, а настојаће да настави ка томе. Наредна два меча могла би да буду кључна у борби Србије да избори бараж за Европско првенство. Француска је наредни ривал и тај меч игра се 3. јула, а потом следи дуел са Фарским Острвима. На другом месту је тренутно Украјина са два меча мање и њихова ситуација је за сада недефинисана.