Почетна > Бизнис
Бизнис

Око три милијарде људи нема контакт с интернетом

Број корисника интернета широм света брзо расте. Генерално, земље с више становништва углавном имају више корисника интернета, али то није правило.
Фото: Unsplash/kelli_mcclintock

Кључни статистички показатељи јесу да је од 59,9 до 68,3 одсто глобалног становништва онлајн, а Кина је једина земља у свету с више од милијарду корисника. Четвртина корисника интернета живи у источној Азији и северној Европи, тј. нордијске земље имају највећу стопу коришћења интернета (97,4 одсто), а више од 90 одсто становника САД користи интернет.

Највише времена на мрежама у свету проводе Јужноафриканци, у просеку чак девет сати и 38 минута дневно, преноси специјализовани портал „Мреж” и наводи да није изненађење да због огромне популације Кина од свих земаља у свету предњачи у броју корисника интернета – троје од четворо људи (око 74 одсто) у тој земљи га свакодневно користи.

Индија је на другом месту, а нешто мање од половине њеног становништва (49,15 одсто) користи интернет, што је 692 милиона људи. На трећем месту је САД с 311,3 милиона корисника (од 331,9 милиона становника), тј. 93 одсто популације.

Стручњаци не очекују да ће се на овом пољу у скорије време нешто променити и да ће Азија, као континент, и даље бити водећи у погледу корисника интернета како глобална бројка наставља да расте.

За сада само четири земље имају стопу покривености од 99 процената. То су Ирска, Норвешка, Саудијска Арабија и Уједињени Арапски Емирати.

Прошле године 85,6 одсто домаћинстава у Србији поседовало је интернет прикључак, показују подаци Републичког завода за статистику. Заступљеност интернет прикључка била је највећа у Београду и износила је 93,1 одсто. У Војводини она износи 84,6, у Шумадији и западној Србији 83,3, док у Јужној и источној Србији износи 80,3 одсто.

Spor sa trgovcem može da se reši i vansudski

Преузмите андроид апликацију.