Kuvanje testenine treba da bude lako, ali nekima nije, neko je prekuva, a nekome ispadne sirova.
Imamo odličan recept kako pravilno kuvati testeninu, a rešena je i misterija da li u vodu treba dodati ulje.
Za početak, potrebno je mnogo vode, što znači pet do šest litara vode za pola kilograma testenine.
Ako ne koristite dovoljno vode, testenina će postati gumena jer njeni prirodni skrobovi nisu pravilno razređeni. Dodavanje soli je obavezno! Voda u kojoj se kuva pasta treba da bude slana kao more.
Nakon što voda provri se dodaje so, a zatim se dodaje testenina. Sve to treba mešati minut-dva. Sada dolazimo do ključnog trenutka kada bi mnogi dodali maslinovo ulje u vodu, ali to ne treba činiti.
Treba li dodati ulje u vodu za testenine?
Ne dodaj ulje! Umesto toga, promešajte testeninu odmah nakon što je stavite u ključalu vodu kako biste sprečili da se zalepi za dno tiganja i jedno za drugo. Dodavanje ulja samo će obložiti testeninu i sos se neće dobro zalepiti za nju.
Dodavanje ulja u vodu može učiniti testeninu lepljivom jer će se ulje odvojiti od nje tokom kuvanja. Osim toga, prilikom ceđenja, ulje će se isprati i sa sobom poneti sav skrob. Povremeno mešanje testenine pomoći će da se ne zalepi.
Za mnoge ljude vreme kuvanja testenine zadaje glavobolju i najbolje je da ne prate vreme koje je naznačeno na pakovanju testenine, ali morate da probate. Ako je mekana i ne deluje sirova, ali je i dalje čvrsta, odnosno „al dente“ – gotovo je!
Poznati italijanski kuvari kažu da testeninu ne treba ispirati vodom, jer ćete tako ukloniti skrob iz nje, a onda neće upijati sos koji ste skuvali. Dakle, samo dobro procedite i dodajte u činiju sa sosom, dobro promešajte i to je to!
Limun i so kao saveznici u čišćenju drvenih dasaka za sečenje: Blistava kuhinja u par poteza
Preuzmite android aplikaciju.