Кување тестенине треба да буде лако, али некима није, неко је прекува, а некоме испадне сирова.
Имамо одличан рецепт како правилно кувати тестенину, а решена је и мистерија да ли у воду треба додати уље.
За почетак, потребно је много воде, што значи пет до шест литара воде за пола килограма тестенине.
Ако не користите довољно воде, тестенина ће постати гумена јер њени природни скробови нису правилно разређени. Додавање соли је обавезно! Вода у којој се кува паста треба да буде слана као море.
Након што вода проври се додаје со, а затим се додаје тестенина. Све то треба мешати минут-два. Сада долазимо до кључног тренутка када би многи додали маслиново уље у воду, али то не треба чинити.
Треба ли додати уље у воду за тестенине?
Не додај уље! Уместо тога, промешајте тестенину одмах након што је ставите у кључалу воду како бисте спречили да се залепи за дно тигања и једно за друго. Додавање уља само ће обложити тестенину и сос се неће добро залепити за њу.
Додавање уља у воду може учинити тестенину лепљивом јер ће се уље одвојити од ње током кувања. Осим тога, приликом цеђења, уље ће се испрати и са собом понети сав скроб. Повремено мешање тестенине помоћи ће да се не залепи.
За многе људе време кувања тестенине задаје главобољу и најбоље је да не прате време које је назначено на паковању тестенине, али морате да пробате. Ако је мекана и не делује сирова, али је и даље чврста, односно „ал денте“ – готово је!
Познати италијански кувари кажу да тестенину не треба испирати водом, јер ћете тако уклонити скроб из ње, а онда неће упијати сос који сте скували. Дакле, само добро процедите и додајте у чинију са сосом, добро промешајте и то је то!
Limun i so kao saveznici u čišćenju drvenih dasaka za sečenje: Blistava kuhinja u par poteza
Преузмите андроид апликацију.