Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Odbojkaši porazom započeli 2023. godinu

Odbojkaši Vojvodine izgubili su u petom kolu Lige šampiona od poljskog Jastržebskog rezultatom 0:3 (22:25, 16:25, 14:25).

Ni domaći teren, ni pomoć navijača, nažalost, nisu pomogli crveno–belima da ostvare povoljniji rezultat protiv favorita u A grupi, koji je i petim trijumfom obezbedio vrh tabele i plasman u četvrtfinale.

Sastav Slobodana Boškana porazom je zakoračio u 2023. s obzirom na to da mu je ovo prva zvanična utakmica u ovoj godini. Za sada Voša ima jednu pobedu i četiri poraza u Evropi. Velika razlika u kvalitetu došla je do izražaja već na početku susreta, a gosti su sve vreme diktirali tempo. Timu, kog predvodi Marselo Mendez, koji je sa Argentinom uzeo bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju 2021, bilo je potrebno samo sat i 15 minuta da dođe do ubedljivog trijumfa.

Jedino je Vojvodina u prvom setu i to uz dosta grešaka, na neugodne servise Buculjevića uspela da uhvati priključak u završnici, malo zakomplikuje stvari rivalu, koji je ipak iskoristio četvrtu set loptu. Preostala dva seta Jastržebski je dobio u dominantnom stilu. Boškan je izmenama pokušavao da nađe razigraniju postavu, ali su crveno–beli delovali dosta bledo i nisu više mogli da pruže jači otpor iskusnijem protivniku. Šansu da debituje u Ligi šampiona, najjačem evropskom klupskom takmičenju, dobio je 19–godišnji Kamerunac Landri Kavogo, koji je krajem novembra stigao u Vošu.

Poslednju utakmicu u grupi Vojvodina igra u gostima protiv Monpeljea 25. januara i to će biti duel odluke o trećeplasiranom timu, koji će težiti ka tome da bude najbolja treća ekipa iz svih grupa, koja će igrati kvalifikacije za četvrtfinale. U prvom međusobnom susretu Novosađani su u Spensu bili bolji od Francuza 3:1, koji i dalje nemaju pobedu.