Кошарка Нови Сад

Војводина у Лесковцу изборила пласман на Куп Радивоја Кораћа

Кошаркаши Војводине славили су против екипе лесковачког Здравља 84:82 у финалу Купа КСС и тиме обезбедили учешће на предстојећем Купу Радивоја Кораћа.

Најефикаснији у редовима победничког састава био је сјајни Никола Гаћеша, који је забележио 27 поена, а пратио га је Стефан Митровић, који је на свом конту уписао 21.

Код домаћина истакли су се Ноа Блеквел са 20 поена и Девонте Џордан  са 16, док су двоцифрени били још Милош Јовић са 14 и Дуан Морган са 11 поена.

Након провг полувремена гости су успели да на одмор однесу предност од четири поена, али је она у уводним минутима трећег квартала порасла на двоцифрену.

Чинило се да је Здравље прилично далеко од повратка у сусрет, али је са неколико везаних погодака Блеквела екипа тренера Ристића успела да се поново укључи у борбу за пласман на Куп.

Поготком Јовића из рекета Лесковчани су дошли до потпуног резултатског егала (67:67), али је Исаков-Ковачевића успео да консолидује редове своје екипе у финишу, што је резултирало победом Војводине и пласманом међу осам најбољих екипа у држави.

Куп радивоја Кораћа на програму је у Нишу од 15. до 18. фебруара.