Нови Сад Остали спортови

Одбојкаши поразом започели 2023. годину

Одбојкаши Војводине изгубили су у петом колу Лиге шампиона од пољског Јастржебског резултатом 0:3 (22:25, 16:25, 14:25).

Ни домаћи терен, ни помоћ навијача, нажалост, нису помогли црвено–белима да остваре повољнији резултат против фаворита у А групи, који је и петим тријумфом обезбедио врх табеле и пласман у четвртфинале.

Састав Слободана Бошкана поразом је закорачио у 2023. с обзиром на то да му је ово прва званична утакмица у овој години. За сада Воша има једну победу и четири пораза у Европи. Велика разлика у квалитету дошла је до изражаја већ на почетку сусрета, а гости су све време диктирали темпо. Тиму, ког предводи Марсело Мендез, који је са Аргентином узео бронзу на Олимпијским играма у Токију 2021, било је потребно само сат и 15 минута да дође до убедљивог тријумфа.

Једино је Војводина у првом сету и то уз доста грешака, на неугодне сервисе Буцуљевића успела да ухвати прикључак у завршници, мало закомпликује ствари ривалу, који је ипак искористио четврту сет лопту. Преостала два сета Јастржебски је добио у доминантном стилу. Бошкан је изменама покушавао да нађе разигранију поставу, али су црвено–бели деловали доста бледо и нису више могли да пруже јачи отпор искуснијем противнику. Шансу да дебитује у Лиги шампиона, најјачем европском клупском такмичењу, добио је 19–годишњи Камерунац Ландри Кавого, који је крајем новембра стигао у Вошу.

Последњу утакмицу у групи Војводина игра у гостима против Монпељеа 25. јануара и то ће бити дуел одлуке о трећепласираном тиму, који ће тежити ка томе да буде најбоља трећа екипа из свих група, која ће играти квалификације за четвртфинале. У првом међусобном сусрету Новосађани су у Спенсу били бољи од Француза 3:1, који и даље немају победу.