Novi Pazar savladao Partizan, Zvezda lako sa Radnikom

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju u Novom Pazaru od istoimene ekipe sa 1:0 u meču četvrtog kola Super lige Srbije.

Nakon dva vezana remija, Partizan je doživeo i prvi poraz u domaćem prvenstvu.

U 23. minutu se odvio jedan od ključnih momenata meča.

Majdevac je probio do šesnaesterca rivala, a tamo pada nakon starta Saničanina.

Nakon konsultacije sa VAR sobom, sudija Ivković pokazao je belu tačku, a Saničaninu dodelio drugi žuti karton (prvi dobio u 15. minutu).

Siguran sa bele tačke bio je Mijić, pa je Novi Pazar došao do relativno ranog vođstva.

uprpkos uzbuđenjima, do kraja meča se rezutlat nije menjao.

Nakon četiri utakmice u domaćem prvenstvu, Partizan ima jednu pobedu, dva remija i jedan poraz.

Novi Pazar stigao je do prve pobede u sezoni.

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali na svom stadionu ekipu Radnika sa 6:0 (1:0) u meču četvrtog kola Super lige Srbije.

Zvezda se revanširala ekipi koju prošle sezone nije uspela u dva meča da pobedi, time što je u ovom duelu veoma lako i rutinski stigla do tri boda.

Start meča je kasnio zbog nestanka struje, ali to nije izbacilo domaće iz fokusa i ritma.

Crveno-beli poveli su već u 12. minutu meča.

Povratnik u redove šampiona Srbije – Aleksandar Pešić, u drugom debiju upisao je asistenciju.

Odličan napad Zvezde, Rodić za Pešića, a ovaj sjajno odlaže za Ivanića, koji trese mrežu u 12. minutu za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, a potom i u nastavku meča Zvezda je konsantno napadala i pravo je čudo da sve do 69. minuta nije postigla još jedan pogodak.

Dva puta su šutevi Pešića išli pored i preko gola, dva puta je Katai pogađao prečku, dva puta je golman gostiju branio pokušaje Mitrovića i dva puta je iz izgledne pozicije Pavkov promašio loptu.

Dugo je Zvezda čekala na drugi gol, ali kada ga je postigla u 64. minutu, on je rešio pitanje pobednika i pokrenuo lavinu novih pogodaka.

Kangva je nakon dva „zalamanja“, zakucao loptu u mrežu rivala, za 2:0.

Igrao se 71. minut kada je Kangva šutirao sa slične pozicije, pogodio stativu, a na odbitak je natrčao Katai i postigao gol.

Na ubedljivih 4:0 povisio je Pavkov. Ponovo odlična akcija, ovoga puta asistencija Ivanića, a Pavkov glavom šalje loptu u mrežu.

„Petarda“ je pukla kada je Kanga u gol pretvorio penal koji je izborio Mustafa.

Konačnih 6:0 postavio je Bukari, maestralnim prodorom, kada je pretrčao dvojicu defanzivaca, zaobišao golmana Ranđelovića i prosledio loptu u mrežu.