Нови Пазар савладао Партизан, Звезда лако са Радником

Фудбалери Партизана поражени су на гостовању у Новом Пазару од истоимене екипе са 1:0 у мечу четвртог кола Супер лиге Србије.

Након два везана ремија, Партизан је доживео и први пораз у домаћем првенству.

У 23. минуту се одвио један од кључних момената меча.

Мајдевац је пробио до шеснаестерца ривала, а тамо пада након старта Саничанина.

Након консултације са ВАР собом, судија Ивковић показао је белу тачку, а Саничанину доделио други жути картон (први добио у 15. минуту).

Сигуран са беле тачке био је Мијић, па је Нови Пазар дошао до релативно раног вођства.

упрпкос узбуђењима, до краја меча се резутлат није мењао.

Након четири утакмице у домаћем првенству, Партизан има једну победу, два ремија и један пораз.

Нови Пазар стигао је до прве победе у сезони.

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су савладали на свом стадиону екипу Радника са 6:0 (1:0) у мечу четвртог кола Супер лиге Србије.

Звезда се реванширала екипи коју прошле сезоне није успела у два меча да победи, тиме што је у овом дуелу веома лако и рутински стигла до три бода.

Старт меча је каснио због нестанка струје, али то није избацило домаће из фокуса и ритма.

Црвено-бели повели су већ у 12. минуту меча.

Повратник у редове шампиона Србије – Александар Пешић, у другом дебију уписао је асистенцију.

Одличан напад Звезде, Родић за Пешића, а овај сјајно одлаже за Иванића, који тресе мрежу у 12. минуту за 1:0.

До краја првог полувремена, а потом и у наставку меча Звезда је консантно нападала и право је чудо да све до 69. минута није постигла још један погодак.

Два пута су шутеви Пешића ишли поред и преко гола, два пута је Катаи погађао пречку, два пута је голман гостију бранио покушаје Митровића и два пута је из изгледне позиције Павков промашио лопту.

Дуго је Звезда чекала на други гол, али када га је постигла у 64. минуту, он је решио питање победника и покренуо лавину нових погодака.

Кангва је након два „заламања“, закуцао лопту у мрежу ривала, за 2:0.

Играо се 71. минут када је Кангва шутирао са сличне позиције, погодио стативу, а на одбитак је натрчао Катаи и постигао гол.

На убедљивих 4:0 повисио је Павков. Поново одлична акција, овога пута асистенција Иванића, а Павков главом шаље лопту у мрежу.

„Петарда“ је пукла када је Канга у гол претворио пенал који је изборио Мустафа.

Коначних 6:0 поставио је Букари, маестралним продором, када је претрчао двојицу дефанзиваца, заобишао голмана Ранђеловића и проследио лопту у мрежу.