Svaki deo prirode podleže ritmu, sve se odvija u određenim redovnim periodima. Naše telo takođe ima svoj biološki sat. Izvestan jednostavno moramo da obavimo aktivnosti u određeno vreme.
Iako je bilo koje doba dana dobro za vežbanje, ako želite da postignete maksimalne rezultate, vežbajte jutro.
Telu je potrebno 11 sati bez hrane da se okrene energetskih rezervi i iz njih izvlačio potrebnu snagu.
Ako izbegavate jedenje večere, vežbanje na prazan stomak crpećete vaše zalihe i povećati performanse vežbanje. Ako morate nešto da pojedete, neka to bude grejpfrut ili dve pomorandže. Citrusi su saveznici za gubitak težine.
Vežbanjem na prazan stomak održava nivo insulina u ravnoteži krv, što nije slučaj popodne kada ručamo.
Obrok pre vežbanja ne bi trebalo biti u izobilju, i morate sebi dati dovoljno vremena za njegovo varenje kao i vi ne bi uhvatili grčeve. Ujutro nailazimo na manje ometanja nego u drugim danima doba dana. Grad još ne vrvi od automobila, temperatura je niža, lakše je koncentrišemo se na vežbe i izvodimo ih redovnije. Jutarnja vežba ubrzava rad srca i metabolizam. Prekomerne kalorije ćemo potrošiti na početku dana, nakon čega ćemo dobiti novu doza energije i svežine.
Telo je najodmornije ujutru.
Posle nekoliko sati sna, svežina duha i tela nam pomaže da vežbamo. Jednom kada započnemo svoju dnevnu rutinu i posvetimo se obvezama, teško ćemo izdvojiti dovoljno vremena za vežbanje poslepodne ili uveče. Može se dogoditi da nas sastanci, trčanje po gradu i obavljanje poslova iscrpi, pa poželimo preskočiti trening, što nije dobro. Neke teretane rade od 6 ujutro, što vam ostavlja dovoljno vremena za vežbanje, tuširanje i odlazak na posao. Ako odlučite da trčite ili vozite bicikl napolju, u prilog vam ide činjenica da je zagađenost vazduha manja u ovo doba dana.
Preuzmite android aplikaciju.