Дабл-дабл Јокића у победи Денвера, Богдановић постигао 22 поена у поразу Атланте

Кошаркаши Денвера победили су ноћас на свом терену екипу Финикса са 126:97, и тако забележили четврту узастопну победу у НБА лиги.

Питање победника решено је у другој четвртини коју је Денвер почео серијом 7:0 (41:28), а у току те деонице дошли су и до 23 поена разлике.

Српском кошаркашу Николи Јокићу недостајала је једна асистенција како би остварио 88. трипл-дабл у каријери. Он је у победи Денвера забележио 21 поен, 18 скокова и девет асистенција, а током последње четвртине тренер Мајкл Мелоун је одлучио да га одмори.

Јокић је из игре шутирао 10/15 (66,7 одсто), што је 31. пут узастопно да има више од 50 одсто погођених шутева, преноси Бета.

Боунс Хајланд је уписао 21 поен, док је Џамал Мареј додао 16 поена за 12. везану победу Денвера на домаћем терену.

Денвер је на другом месту Западне конференције са 28 победа и 13 пораза, а прво место заузима Мемфис са истим учинком, Финикс је на седмом месту Запада са скором 21/22.

Милвоки је на гостовању победио Атланту са 114:105.

Џру Холидеј је у победничком тиму постигао 27 поена, Брук Лопес је остварио дабл-дабл са 20 поена и 12 скокова, док су по 13 поена уписали Боби Портис (10 скокова) и Џевон Картер.

У гостујућој екипи за готово 35 минута на терену Јанис Адетокунбо је уписао седам поена, 18 скокова и 10 асистенција.

Најефикаснији у екипи Атланте је био Богдан Богдановић са 22 поена, пет асистенција, три скока и две украдене лопте.

За домаћи тим Деандре Хантер је постигао 16 поена, уз девет ухваћених лопти, док је поен мање уписао Џон Колинс (седам скокова).

Милвоки је на трећем месту Источне конференције са 27 победа и 14 пораза, док је Атланта девета са 19 победа из 41 утакмице.

Бостон је на свом терену савладао Њу Орлеанс са 125:114, и тако стигао до четврте везане победе.

Рекорд сезоне забележио је домаћи играч Џејлен Браун са 41 поеном и 12 скокова, Џејсон Тејтум је такође остварио дабл-дабл са 31 поеном и 10 скокова, док је Малколм Брогдон додао 20 поена.

Си Џеј Мекалум је за госте постигао 38 поена, а Наџи Маршал је у пораженој екипи забележио 18 поена и седам скокова.

Вашингтон је на домаћем терену победио Чикаго са 100:97, тројком Кајла Кузме 5,7 секунди пре краја.

Мемфис је на свом терену био бољи од Сан Антонија са 135:129, а до победе их је водио Џа Морант са 38 поена.

Победе на домаћем терену забележиле су и екипе Детроита, Њујорк Никса и Сакрамента.

Детроит је савладао Минесоту са 135:118, Никси су били бољи од Индијане резултатом 119:113, док је Сакраменто победио Хјустон са 135:115, и нанео тиму из Тексаса осми везани пораз.