Кошаркаши Партизана изгубили на гостовању од екипе Макабија

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас на гостовању од екипе Макабија 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28) у оквиру 18. кола Евролиге.

Најефикаснији у домаћој екипи били су Лоренцо Браун са 21 поеном и пет асистенција, док је Бонзи Колсон додао 19 поена и седам скокова.

У екипи Партизана истакли су се Кевин Пантер са 22 поена и Данте Егзум са 17 поена.

Партизан је лоше отворио утакмицу, дозволивши противнику да постиже лаке поене у транзицији.

Макаби је у уводним минутима направио серију 12:0 и ту разлику одржавао до почетка друге четвртине.

У другој четвртини Партизан мења приступ у одбрани као и у нападу.

У финишу првог полувремена Пантер и Егзум су постигли битне поене да се смањи предност противника.

Друго полувреме је отворено серијама. Партизан је имао серију 9-2 којом је пришао само на минус четири поена.

Потом Макаби одговара серијом 7-1 и опет бежи „црно-белима“ на 10 поена предности. Последњу деоницу обележиле су лоше серије шута за три поена екипе Макабија али је то само на моменте успео да искористи располозени Аврамовић.

Није успевао Партизан до краја сусрета да спусти разлику испод шест поена.

Партизан је тренутно на 11. месту на табели Евролиге са осам победа и 10 пораза, док је Макаби на деветој позицији са 10 победа и осам пораза.

У наредном колу Евролиге Партизан дочекује Басконију, док екипа Макабија гостује Панатинаикосу у Атини.