Treba da podstaknemo ljude da se što više smeju zbog važnosti očuvanja fizičkog i mentalnog zdravlja, dok stručnjaci ističu da smeh služi kao povezujuća osnova u međuljudskim odnosima.
Među dugoročnim pozitivnim efektima, smeh i humor mogu blagotvorno uticati na imuni sistem, ublažiti bol, povećati osećaj ličnog zadovoljstva i poboljšati raspoloženje.
Kroz humor, smeh i opuštenu atmosferu lakše se i spontanije povezujemo jedni s drugima, a spontanost je posebno važan element humora i smeha.
Teško uspostavljanje odnosa može biti prepreka za mnoge stvari u životu, između ostalog može dovesti do osećaja anksioznosti, mentalne inhibicije i nelagodnosti u odnosu prema sebi iu komunikaciji sa drugima.
A lažni smeh može pomoći u borbi protiv anksioznosti Savremena istraživanja su dokazala da izreka „smeh je najbolji lek“ nije sasvim tačna, jer samo smeh ne mora da ima pozitivan efekat, a kod nekih zdravstvenih problema može imati i nedostatke.
Međutim, istraživanja potvrđuju da redovna upotreba određenih vrsta humora može povećati psihološko blagostanje ljudi, kao što je zadovoljstvo životom.
Radost i pozitivan stav prema životu mogu usporiti razvoj teškoća koje narušavaju psihičko i fizičko blagostanje.
Ljudi sa većim smislom za humor pokazuju manje anksioznosti i stresa, a u nekim istraživanjima humor se pokazao kao uspešna strategija za smanjenje nekliničke i kliničke anksioznosti.
Humor takođe doprinosi emocionalnoj regulaciji, može da ublaži uzbuđenje povezano sa neprijatnim emocijama i tako postane „prvi protivotrov“ za stres.
Humor kao odbrambeni mehanizam jedan je od zrelih odbrambenih mehanizama i konstruktivnih strategija za suočavanje sa stresom, kažu stručnjaci.
Dugu vezu nije lako održati strastvenom, ali tu je pravilo 2-2-2
Preuzmite android aplikaciju.