Da biste lakše podneli vrućinu, treba obratiti pažnju i na ishranu, a stručnjaci savetuju da budu posebno oprezni osobama sa hroničnim bolestima.
Jedite češće, manje obroke koji sadrže više tečnosti
Jedite jela kao što su supe od povrća ili čorbe od povrća. Izbegavajte hranu bogatu proteinima, ali i preterano unošenje ugljenih hidrata, jer se posle njihove konzumacije pospešuje varenje i zagreva organizam. Svakako izbegavajte masnu i začinjenu hranu, alkohol i prekomerna kofeinska pića. Ovo važi i za čajeve sa visokim sadržajem kofeina, za crni čaj.
Pazite gde držite svoje lekove
Hronični bolesnici treba da se konsultuju sa lekarom o lekovima koje uzimaju kao terapiju, jer neki od njih podstiču mokrenje, a samim tim i povećavaju rizik od dehidracije.
Takođe je važno napomenuti da lekove morate držati na temperaturi do 25 stepeni, a ako je viša u vašem kraju, premestite ih u frižider. Poseban oprez savetuje se obolelima od bolesti respiratornog sistema, jer pored otežanog disanja i kašlja može doći i do pada krvnog pritiska.
Kako toplota utiče i na zgrušavanje krvi, može doći do lokalne tromboze uz oticanje nogu jer se tečnost zadržava u nogama.
Kod osoba koje imaju problem sa gojaznošću telo zadržava više toplote, a pritom je teže rashlađuje, pa treba da obrate pažnju na temperaturu prostora u kome borave.
Preuzmite android aplikaciju.